Szatnia przedszkolna – jak uniknąć chaosu?
Bez wątpienia praca w przedszkolu jest prawdziwym wyzwaniem, ale też pełna bywa bardzo miłych i wzruszających momentów. Z pewnością nie należy do nich ubieranie dzieci, które to nierzadko sprawiają z tym bardzo duże trudności. Zapanowanie nad całą grupą w szatni jest naprawdę trudnym zadaniem, jednak kilka trików może pomóc nam nieco je okiełznać.
Przede wszystkim, warto jest uczyć dzieci dobrych manier oraz zasad zachowania w podobnej sytuacji. Mogą one być związane z brakiem przepychania się, grzecznym staniem w kolejce czy też większą uważnością na innych użytkowników szatni przedszkolnej.
Jak zorganizować szatnię w przedszkolu
Szatnia to miejsce gdzie dzieci zostawiają nie tylko swoje kurtki, ale też obuwie oraz sportowe ubrania. Jest to główna funkcja, jaką pełnią szatnie przedszkolne. Wieszaki służą dzieciom nie tylko do przechowywania kurtek ale często innych ubrań, jak przebrania, mundurki szkolne.
W związku z ty powinna ona być dobrze uporządkowana, ponieważ pomoże to nie tylko dzieciom, ale też samym nauczycielom. Dobrym pomysłem jest przypisywanie szafek konkretnym dzieciom i oznaczanie ich imieniem lub innymi ozdobami. Poza tym, kluczem będzie też duża ilość miejsca oraz ławki, na których to bez problemu będzie można usiąść i założyć lub zdjąć obuwie.
W przypadku wielu grup przedszkolnych dzielących jedną szatnię można zróżnicować je poprzez dobór lub też samą dekorację mebli. Do szatni dla starszych grup przedszkolaków można z powodzeniem wykorzystać także wyposażenie i meble do szatni szkolnej.
Polecane artykuły
Szkolne wieszaki – stojące czy wiszące?
Każda placówka oświatowa posiada zazwyczaj szatnie dla uczniów, co pozwala dzieciom i młodzieży na bezpieczne przechowywanie ich odzieży wierzchniej. Nie da się ukryć, że meble do szatni szkolnej są istotne zwłaszcza zimą kiedy to nosi się zwykle ciepłe kurtki i wełniane szaliki.Poza tym, niektóre s
Wady postawy u dzieci szkolnych
Choć wady postawy są wynikiem wielu zaniedbań, sporo z nich wiąże się z codziennym funkcjonowaniem dzieci w szkole. Przede wszystkim wpływa na nie siedzący tryb życia. Po nawet kilkunastu godzinach w szkole dzieci wracają do domu i zwyczajnie nie mają już siły na aktywny wypoczynek. W związku z tym