Wiek dziecka a wysokość ławek w szkole
Korelacja między wzrostem dziecka a rozmiarem szkolnych ławek jest bardzo ważna, zwłaszcza z punktu widzenia wad postawy. Nieergonomiczne ławki szkolne mogą bowiem nawet w kilka lat w ławie o złym rozmiarze, uczniowie mogą wyrobić w sobie złe nawyki związane z korzystaniem z krzeseł i siedzeń, a w przyszłości przez ławki szkolne nabawić się wielu popularnych wad postawy, które to nie powinny być bagatelizowane.
W polskich szkołach wymiary ławek oznaczone są zazwyczaj poprzez kolorystykę, która to nawiązuje do konkretnego wzrostu. Warto zatem stosować się do tych zaleceń, ponieważ pozwoli to na komfortowe siedzenie i zapobiegnie bólom pleców i nóg.
Dlaczego należy dokładnie wybierać rozmiary ławek?
Dobrze dobrane ławki zagwarantują dzieciom w klasie wygodnie spędzone godziny, podczas których nie będą one narzekać z powodu bólu pleców czy nóg. Poza tym, zminimalizują ryzyko powstania i pogłębiania się wad postawy, takich jak chociażby kifoza i skolioza.
Kształcisz dzieci w placówce oświatowej? Jesteś pedagogiem, wychowawcą, a może dyrektorem szkoły? Zapraszamy na blog o szkole dla nauczycieli i dyrektorów.
Nie da się ukryć, że dzieci i młodzież spędzają w szkole bardzo dużo czasu, zatem powinny one mieć dostęp do wygodnych i komfortowych ławek. Na pewno pozwolą im być bardziej efektywne oraz podniosą poziom zaangażowania na lekcjach.
Warto zatem rzeczowo i dokładnie zainteresować się tematyką ławek szkolnych, ponieważ pozwoli to na fantastyczne zaaranżowanie klas.
Polecane artykuły
Szkolne wieszaki – stojące czy wiszące?
Każda placówka oświatowa posiada zazwyczaj szatnie dla uczniów, co pozwala dzieciom i młodzieży na bezpieczne przechowywanie ich odzieży wierzchniej. Nie da się ukryć, że meble do szatni szkolnej są istotne zwłaszcza zimą kiedy to nosi się zwykle ciepłe kurtki i wełniane szaliki.Poza tym, niektóre s
Wady postawy u dzieci szkolnych
Choć wady postawy są wynikiem wielu zaniedbań, sporo z nich wiąże się z codziennym funkcjonowaniem dzieci w szkole. Przede wszystkim wpływa na nie siedzący tryb życia. Po nawet kilkunastu godzinach w szkole dzieci wracają do domu i zwyczajnie nie mają już siły na aktywny wypoczynek. W związku z tym